Brněnská fitka křížem krážem

Mám pocit, že jsem asi našla vysněný povolání – profesionální zkoušeč posiloven! #lifeGoal. To si můžu nechat zdát. Neva. Nebrečím. Sluníčko. Nyní jsem v polovině prvního semestru na vejšce – malé poplácání po rameni teď. Kavárny, kafíčka, parky, nákupky (jednou shopaholic, vždycky shopaholic). Kromě toho taky studuju jak pilná včelka a ani na cvičení jsem nezanevřela. Jednak, aby mě při každým příjezdu do milovanýho rodnýho hnízda poznali (Co jsi zač a co si udělala s Kačkou?) a taky především, aby mi z toho učení prostě a jednoduše nejeblo. Rozumíme si. Tudíž vyvstaly otázky – kde, kam a za kolik. (Ne)výhodou je to, že sebedestrukčních míst (čti posilovny, ne hospody) je tu moc. Je z čeho vybírat. Let’s go … vstříc novým váhám.

AC Fitness

Adresa: Merhautova 1070/224 Brno-sever

Cena: 90,- / 70,- student

Otevírací doba: 7-22 po-pá, 8-12 16:30-22 so-ne

Do AC jsem vyrazila hned můj první den v Brně. Asi chyba. Natěšená s hlavou plnou představ o ultragamegabožím fitku, kde máš gainz už jen proto, že tam vůbec jsi. Natěšení vydrželo až do šatny (rekord v rychlosti převlíkání zajisté překonán), jenže pak mi udělalo pápá. Abyste totiž rozumněli, celý fitko je rozdělený do tří místností – kardio část, sál a část se stoji. To by bylo ok, jen kdyby všechny části nebyly tak maličký. Asi jsem náročná nebo nevím, ale při cvičení potřebuju alespoň trochu osobního prostoru. Vážně jsem si tam připadala jako u někoho v obýváku. Já tam byla (naštěstí) zrovna sama. Cvičit tam ale víc lidí najednou, tak mají sanitky o zábavu postaráno. Navíc na každou partii pár strojů max. 1-2. Bohužel sem už nejspíš nezajdu.

Fitness Boby

Adresa: Bobycentrum Sportovní 559/2A Brno-Královo Pole

Cena: 70,- / 65,- student (do 14. hod)

90,- / 80,- student (od 14. hod)

Otevírací doba: 7– 2 po-pá, 8–21 so-ne

Kdybych po cestě úplně nezmokla, určitě by moje první dojmy byly lepší – tímto zdravím všechny japonské turisty, kteří se chtěli vyfotit s mokrou a zmatenou Kačkou! Fitness Boby je asi zatím to největší fitko, kde jsem kdy byla. Na každou partii mají asi petstotisícjedna strojů. Žádný zbytečný čekačky, až ten borec vedle na mrtvolách vypustí duši. Stroje sice nejsou jako právě vyjetý z továrny (rozumněj jsou trošičku starší), ale na kvalitu tréninku to nemá vůbec vliv! A ta obr šatna, velikost zrcadel značka ideál! Co mě ale zaujalo nejvíc – Crossfit Destiny. Čtete správně.  #KačkaCrossfiterComingSoon (a nebo až sesbírám všechnu odvahu světa). Pro brněnské crossfiťáky je toto dobře známé místo, kde můžete navštěvovat REAL crossfitové lekce pod vedením profi borců, jejichž výkony mi hlava nebere. Tady jsem rozhodně naposledy nebyla. 🙂

Big One fitness

Adresa: Václavská 6 Brno

Cena: 115,- / 90,- student

85,- / 65,- student (happyhours)

Otevírací doba: 6:30-22 po-pá, 8-20 so, 9-21 ne

Fitko přímo v srdci Brna. Velký prostory, moderní stroje, kardio (kde jsem konečně zkusila schody, jej) a crossifitová zóna. Super, no ne? Ne, občas to totiž nestačí. Hned po příchodu mě zarazila krapet nepříjemná obsluha za barem. Otázka „Kudy do šatny?“ zůstala jaksi bez odpovědi. Ale co mě štvalo víc, pohledy ostatních „cvičenců“ alá ty si sem odkud spadla. Atmosféra na prd. Možná smůla na lidi, na den nebo na počasí. Nevím. Každopádně Big One ještě úplně nezatracuju a časem tomu dám druhou šanci.

Mišmaš – fitness centrum

Adresa: Gajdošova 4392/7 Brno-Židenice

Cena: 90,- / 78,- student

Otevírací doba: 6–22 po-pá, 9-21 so-ne

A na závěr Mišmaš. Ten mi byl doporučován jako první. Na první dojem mi trochu přípomínal Big One – stroje jsou dost moderní, velký prostory … ale je tu jeden velký rozdíl – ATMOSFÉRA. Lidi jsou přátelští, zavtipkujou, rádi pomůžou a poradí – když na nějakej stroj koukáte jak puk (Co jsi zač a jak funguješ?!). Děcka, to se hned cvičí úplně jinak! Další plus je pro mě brzká ranní otevíračka. Nejradši trénuju ráno, což v Mišmaš není problém i s ranní přednáškou ve škole. V 6:05 na značkách a jedeš!

Pokud sledujete můj instagram (a pokud ne, tak děláte chybu joo 😀 – @katkazobacova), tak dobře víte, že Mišmaš u mě zatím vyhrál. Težko si zvykám na všechny větší změny, ale Mišmaš mi tu tak trochu dodal pocit „domova“. Nicméně ráda vyzkouším další místa. Máte nějaký tipy? 😊

 

Kačka 


One Reply to “Brněnská fitka křížem krážem”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.