Healthy Kinder

Ahoj!

Kdybyste si měli vybrat jednu nejoblíbenější sladkost na světě, kterou byste se nevyměnilii ani za všechny gainz světa a jednoho růžovýho jednorožce? Co by to bylo? Za mě rozhodně Kinder mléčný řez! 

Nedávno jsem po něm v obchodě tak pokukovala a úplně jsem si vzpomněla, jak moc jsem vždycky mamku přemlouvala, aby mi alespoň jeden nebo dva (nebo rovnou celej karton) koupila, jak moc líto mi vždykcy bylo sníst ten poslední kousíček a nebo taky jak jsem plánovala, že jednou upeču ten největší Kindr řez a do konce života už nebudu jíst nic jinýho. Krásná představa ne? 😀 Nicméně teď bylo jasno. Musela jsem se pokusit o zdravější verzi. Tak trochu hokus-pokus a snad to klapne. A fakt, že jo. Ono to klaplo! A víte co? Je ještě lepší než originál! A navíc je i mnohem zdravější a plný bílkovin. 🙂

 

Potřebujete:

  • na korpus

6 vajíček

2 lžíce ovesných vloček

1/2 banánu

150 g kokosu

2 lžíce karobu (nebo kakaa)

2 lžíce čokoládového proteinu

1 lžička kypřícího prášku

1 lžička kokosového oleje

čoko-koko koření (fitkoreni.cz)

  • krém

1 vanička nízkotučného tvarohu

1 bílý jogurt

1/2 banánu

pár kapek Flavdrops (banán)

Nejprve vyšleháme zvlášť bílky. Potom si smícháme všechny ingredience na korpus a nakonec jemně vmícháme sníh z bílků a přidáme kypřící prášek. Směs vylijeme na plech s pečicím papírem a dáme péct cca na 15 minut na 180 stupňů. Mezitím si rozmixujeme všechny ingredience na krém a dáme ho ztuhnout do ledničky. Hotový a vychladlý korpus rozkrojíme na polovinu. Na první polovinu namažeme krém a přikryjeme druhou polovinou. Hotový řez pak dáme ještě zchladnout do ledničky alespoň na dvě hodinky nebo přes noc, to je ideál.

Dobrou chuť!

A jaká je vaše nejoblíbenější sladkost? 🙂

Kačka


2 Replies to “Healthy Kinder

  1. Asi to bude fakt dobrý, ale bohužel polovinu ingrediencí doma nemám. Tak snad někdy něco jinýho. Dobrou chuť!

    Miška z tripsandweekendactivities.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.