WeekFav – Šufánkovic máslo

Ahoj!

Cenu za to nejořechovější máslo získává, virbl prosím … Šufánkovic máslo!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak už jsem vám psala v minulém článku, stávám se doce velkým závislákem na oříškách. Převážně kešu a paraořechy, ale pekanovýma taky nepohrdnu. Suma sumárum … nevím, co to se mnou je, to asi ty vánoční hormony. Oříšky pro mě nikdy nebyly to pravý ořechový, natož pak nějaký ořechový máslo. Všudypřítomný ódy jsem jen nechápavě nechápala. Jenže Mikuláš měl letos dost za ušima a místo čokoládiček (ani ty nezapomněl) mi nadělil balíčky ořechů. Nemohlo to dopadnout jinak, než že se ze mě pomalu ale jistě stává veverka. Nejsem Popelka, jen 3 mi rozhodně nestačily. Tudíž nastala i ta pravá chvíle, zkusit nějaký to máslíčko. Po instagromovým doporučení Zuz a Toma, byla volba víc než jasná. Šufánek – Arašídy pražené jemně křupavé. Padla první lžička, potom druhá (nebo spíš už lopata?) a teda nebe v hubě, to vám povím! Chuťové pohárky jásaly blahem!

Kluci máslíčka vyrábí ručně, jsou opravdu 100% a navíc mají i několik variant. Už si brousím lžíci na jedno mandlový. Navíc se i skvěle hodí do vánočního cukroví a to je teprv kombinace!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PS: Pardon za to, že jsem tak petstotisíckrát napsala slovo oříšky, ale víte co…oříšky jsou zdravý, oříšky jsou život! Doporučuje 9 z 9 veverek!

A jaký je váš názor na ořechový máslo? Chutná/nechutná? 🙂

Kačka


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.