Life hacks | head&sleep

Dobré ráno!

Dost dlouhou dobu jsem bojovala s nespavostí a silnými bolestmi hlavy. Občas jsem se až bála jít spát, protože tyhle noci a rána vážně „stály za to“. Každý den jsem vstávala unavená, i tak jsem spala málo a ještě když jsem se za noc klidně i čtyřikrát vzbudila – super kombinace :D. A jako třešnička na dortu jsem byla ještě celý den jak kdybych propařila celou noc. 😀 Už se to nedalo vydržet, ale prášky volím vždycky až jako tu nejkrajnější možnost, a tak jsem různě googlila, sbírala tipy a zkoušela! Takže dneska jsem pro vás vybrala pár tríčků, který mi pomohly od únavy, nespavosti i tý pitomý bolesti hlavy. 🙂 Enjoy!

Čaj, čaj, čaj
Jak večer, tak i ráno! Večer si uvařte hrneček kvalitního bylinkového čaje (za mě výborná meduňka a máta :)). To samé platí i ráno. Pokud ale po ránu potřebujete nakopávačku kafem, zkuste místo něj zelený čaj.

Pryč s mobilem
Tohle je jedna z věcí, který mi pomohly asi nejvíc! Před spaním dost času na mobilu – instagram, snapchat, klasika a na závěr celou noc zapnutý na nočním stolu (v horším případě ještě pod polštářem). Zahoďte ho! Elektronika má na naše zdraví strašně velký vliv a na mozek obzvlášť, takže před spaním ho radši vyměňte za knížku a na spaní si ho dejte od hlavy co možná nejdál.

Meditace
Stačí 10 minut. Sedněte si někam, kde vás nikdo a nic nebude rušit, zavřete oči a dýchejte. V tu chvíli se úplně vykašlete na všechny myšlenky, povinnosti, na všechno to, co zítra musíte udělat. Soustřeďte se jenom na sebe a na svůj dech. Tělo i mozek se zklidní a hned se vám bude líp spát.

Voda s citronem
Mamka mi vždycky říkala, že jestli mě bolí hlava, jsem nejspíš dehydratovaná, tak ať se napiju vody. Jestli vás ráno po probuzení bolí hlava, nejdříve na lačno vypijte sklenici vlažné vody s citronem, než sáhnete po prášku.

Čerstvý vzduch
Těsně před spaním udělejte pořádný průvan, ať do pokoje dostanete co nejvíc kyslíku a čerstvýho vzduchu.Změňte spací polohu
Udělejte si malý test a na pár dní spěte opačným směrem. Poprvé vám to bude možná připadat zvláštní, ale i tahle malá změna může dost pomoct. 

Ranní procházka
Ráno, ještě před snídaní, vyražte na chvíli ven. Pročistit si hlavu a srovnat myšlenky. Věřte mi, že stačí i chvilka na čerstvém vzduchu a hned vám bude líp – a navíc i na tu snídani se budete těšit víc 🙂
Určitě mi dejte vědět, jestli nějaký tip vyzkoušíte a co třeba funguje na vás. Ráda vyzkouším i něco novýho 🙂 
Krásný pondělí! 
Kačka

8 Replies to “Life hacks | head&sleep

 1. Trpím už dost dlouho bolestí hlavy, snad skoro od mala.. ale mám to po mamce, takže s tím uplně nic neudělám vždycky 🙂

  Ale souhlasím s tebou, dost často mi pomůže se najíst či fakt vypít vodu s citronem nebo nějaký dobrý čaj – a pomáhá 🙂
  Nebo také čerstvý vzduch.. není nad to, jak mě bolí hlava, vezmu psa jdeme na procházku, minimálně se to zlepší, než sedět doma a jen trpět..

  Taky se snažím tak různě možně, občas prášek na hlavu si vezmu, ale taky se mi nechce se furt tím cpát..
  Pěkný a pravdivý článek ! 🙂

 2. S tou změnou polohy to opravdu funguje! Já nespavostí trpím skoro pořád, takže s článkem jdeš jako na zavolanou! Určitě pomáhají i čaje, a podle mně je taky lepší vyzkoušet všechny tyhle věci než sáhnout po prášku 🙂

 3. Teplé mléko s medem a skořicí 🙂 – před spaním ideální. S bolestmi hlavy moc zkušenosti nemám (ťuk ťuk) netrpím na ně. A meditace jednoznačně palec nahoru!

 4. Děkuju za tenhle článek, trpím šílenou nespavostí.Od teďka budu před psaním pravidelně chodit na procházku a pít mléko se skořicí a spát bez mobilu:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.