Rainy days need books

Krásný podzimní večer!
Venku je zima, prší, prostě takový pravý depresivní počasí. Nuda? Co s tím? Přesně v tyhle momenty zapaluji oblíbenou svíčku, vařím si zelený čaj, přes hlavu rvu oblíbený svetr a hlavně sahám po knížce. Tyhle momenty vážně zbožňuji! Jenže co číst? Poslední dobou jsem objevila pár super knížek. Některý už se mi povedlo i přečíst, ale většinu jsem si nechávala právě na tyhle dny 🙂 Tudíž tu pro vás dneska mám pár tipů, co číst v tomhle podzimním počasí. Většinu knížek jsem pořídila na martinus.cz , tak se tam určitě nezapomeňte mrknout. 🙂 So read It!

Jen jeden den – Gayle Forman
Spontánní cesta, romantická Paříž, neznámý kluk, ale hlavně nespočet nezodpovězených otázek a velká dávka Shakespeara. To vše během jednoho jediného dne. Málokdy se mi stává, že u knížky ztratím pojem o čase. Jenže tady to šlo samo. 5 hodin čtení vkuse? U téhle knížky žádný problém!
Papírová města – John Green
Na knížku jsem slyšela hodně chvály. Takže jsem neodolala a pořídila jsem si jí, jenže v angličtině. Myslela jsem, že to přelouskám rychleji, ale to byl omyl. Je super, ale občas jsem na tu angličtinu přece jen trochu línější (však to znáte :D). No doufám, že ji přečtu alespoň do Vánoc. 

Hledání Aljašky – John Green
Většina lidí si se jménem John Green spojuje hlavně Hvězdy nám nepřály a teď už i Papírová města. Ale co Hledání Aljašky? Jsou jen dvě skupiny lidí. V první jsou ti, kteří se do HA naprosto zbláznili a v druhé ti, které nudila a nebavila (nechápu nechápu nechápu) . Já jsem stopro v první skupině! Znáte to, když si něco přečtete (nebo vidíte) a potom nad tím musíte pořád přemýšlet? Tohle se mi stalo s HA. Ráda hledám velké Možná a tahle knížka jedno velké možná je!

Audrey Hepburn – Diana Maychick
Tak trochu z jiného soudku. Kdo vlastně byla Audrey? Filmovou hvězda, módní ikona a oskarově oceněná herečka. Víme, ale kdo byla doopravdy? Knížka popisuje celý její život a celou pravdu. Po přečtení mám Audrey mnohem radši než kdy předtím, takže určitě doporučuji!!
Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry
Knížka pro děti? Nevadííí! Nikdy jsem ji nečetla a ani ji nikdy nikdo nečetl mně, ale vždycky mě zajímalo, co na ní všichni tak mají. Už to chápu. Takže pro ty z vás, kteří jste na tom, jako jsem na tom byla já, tak mazejte do knihovny pro Malého prince. Nebudete litovat 🙂
Zůstaň se mnou – Gayle Forman
Příběh toho, jak se život může během chvíle otočit vzhůru nohama. V jednu chvíli řešíte každodenní problémy a o několik hodin později musíte vyřešit zásadní životní otázky. Knížka, která vás donutí alespoň trochu se zamyslet nad tím, co je v životě vlastně důležité. Zůstat nebo odejít?  

Girl Online – Zoe Shugg
Tuhle knížku představovat určitě nemusím. Musím říct, že to prvopočáteční šílenství po téhle knížce se mi vyhnulo obloukem. Ale od té doby, co jsem si Zoellu totálně zamilovala, tak mě knížka láká čím dál víc. Názorů jsem na ní slyšela dost. Negativní i pozitivní. Ale jak se znám, tak jednoho krásnýho dne, to nevydržím a Girl Online si koupím!

Doufám, že se Vám článek líbil! Máte nějaké oblíbence na tohle počasí?  Četl jste někdo Girl Online? Jaká je vaše nejoblíbenější knížka Johna Greena? 🙂 Dejte mi vědět! 🙂
S láskou
Kačka


8 Replies to “Rainy days need books

  1. Jsem zamilovaná do KAŽDÝ knížky od Johna Greena. Ani nevím, která je moje nejoblíbenější, každá má v sobě něco jiného, co mě uchvátí. Jako poslední jsem četla Příliš mnoho Kateřin, takže ta je teď pro mě top :3 :D. Malého prince jsem taky četla až teď v létě, jako povinnou četbu. A pořád nějak nenacházím slov, tohle by si prostě měl každej přečíst!
    Já teď čtu Den co den od Davida Levithana a zatím je to skvělý :3. A rozhodně zkus Eleanor a Park od Rainbow Rowell, jestli jsi ještě nečetla, miluju tu knížku :3 🙂
    http://lets-talk-about.blog.cz/

  2. Ahojky! Přesně tak, v tyhle dny prostě zalezu pod deku s čajem a čtu… Většinu z knížek znám a jsou super, Jen jeden den miluje mamka a já jí plánuju koupit k Váncům Jen jeden rok. Od Greena jsem četla knížky dvě, Papírová města a Hvězdy nám nepřály, a obě mě strašně nadchly. A ještě k té Girl Online – pro mě zklamání. Psala jsem na ni i recenzi ( Girl Online ), ale ve zkratce mě strašně nebavila. Ale pravda je, že názory jsou na ni různé, někdo na ni nedá dopustit. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.