Love, Pole Dance!

Krásný večer!
  Začátek školního roku a celkově podzim s sebou vždycky přináší i všemi známou lenost „Venku je hnusně, jsem unavená, tak na to dneska kašlu a půjdu se hýbat zítra.“ Půjdete zítra? Opravdu? Ve většině případů ne, protože zítra budete úplně stejně unavení. Všichni to známe. 😀 Počasí plus nedostatek času, kvůli škole nebo práci, tomu taky moc nepomáhá. Ale když už se překonáte, tak co teď, když není počasí ani na kolo, brusle, běhat v dešti se vám taky nechce a fitko vás nebaví? A co takhle Pole dance? Podzim je totiž pro Pole dance úplně ideální období!

Co? Pole Dance? Jako tancovat u tyče? Tak to asi ne.
  Předsudky k tomuhle sportu byly, jsou a doufám, že zanedlouho nebudou.:) Přece jen Pole dance je v ČR ještě docela novinka, takže pořád jsou mezi námi tací jedinci, kteří si pod tím představí jen lehké odhazování svršků a podobně. Úplně špatně! 😀 O tohle vůbec nejde, je to dokonce i zakázané! 😀 Další supr předsudek je, že je to hrooozně jednoduché. Joo, kdyby to byla pravda 😀 Nebudu lhát, taky jsem si to myslela, ale po prvním tréninku jsem názor hodně rychle změnila!
Tak co je tedy Pole Dance?
Přesnou definici neznám, ale jednoduše řečeno. Pole dance je akrobatický tanec, při kterém používáte vlastní tělo k udržení se na tyči.

Jak se ho můžu naučit? 
  Nejlépe se ho naučíte v tanečním studiu, zaměřeném přímo na Pole dance. Když si však koupíte tyč (speciální pro Pole dance, ne žádnou ze stavby prosím :D), tak trénovat můžete i doma, ale to až když už ho alespoň trochu ovládáte.
  Studio, které navštěvuji já (a které je podle mě úplně nejlepší! :D), se jmenuje Decadance Brno a nachází se v Brně(kdo by to byl řekl :D). Těhle studií po republice moc není, ale v Praze je třeba studio Poletime a v Ostravě Circus! Ale nebojte, tohle nejsou jediná města, kde se tenhle sport můžete naučit. U nás bohužel nic není, takže mi nezbývá nic jinýho než zatnout zuby a dojíždět 80 km do Brna. 🙁 😀 Aneb nenaděláš nic.

Co si mám na sebe na trénink vzít? 
  Čím víc holé kůže, tím se líp udržíte. Pravda pravdoucí. Když jste například hlavou dolů a začínáte sjíždět z tyčky dolů, tak se snažíte udržet zuby nehty, to mi věřte. Takže nejlepší volbou jsou kratší kraťásky a sportovní podprsenka plus ručník na utírání tyčky.

Zvládnu to? 
  Pole dance je, dá se říct, pro všechny. Trénují ho nejrůznější věkové kategorie, ženy i muži, děti a dokonce i důchodci. Je to fuk, záleží totiž jen na vás. 🙂 

  Nebudu vám lhát. Není to nejlehčí sport a začátky bývají těžké, ale důležité je to nevzdat, asi jako u všeho. Vzpomínám na svůj první trénink, kterej byl vážně hroznej. Pořád jsem padala a byla jsem trochu jako slon v porcelánu 😀 Ale teď zpětně, jsem neskutečně ráda, že jsem to nevzdala a že jsem zatla zuby a pokračovala. 🙂
  O Pole dance by se toho dalo říct ještě straaašně moc, jenže chápu, že ne každého by to bavilo číst. Ale kdyby jste někdo měl nějaké otázky, tak mi určitě napište, ráda odpovím. 🙂
Doufám, že se vám článek líbil! Co vy? Jde na vás podzimní lenost? Děláte Pole dance? Chcete začít? 🙂 Dejte mi vědět! 🙂
S láskou 
Kačka


9 Replies to “Love, Pole Dance!

    1. Moc děkuji! 🙂 A ano, jde! Znám vážně skvělé poledancerky, které nejsou zrovna peříčka 🙂 Na váze tudíž tolik nezáleží, takže jestli chceš s Pole dancem začít, určitě se neboj a jdi do toho! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.