Weekend | Šumava

Krásný večer!

  Předposlední prázdninový víkend(sad) jsem strávila na Šumavě. Jela jsem tam poprvé a vážně jsem se těšila. Jsem milovník velkých měst(víme víme), ale přece jen jsem holka z Vysočiny a část mě přírodu prostě zbožňuje.
Nedokážu si teda úplně představit, že bych celý život bydlela někde na samotě u lesa, kde nejbližší sousedi jsou cca 2 km daleko, kde se v noci bojíte jít i na záchod a do postele berete alespoň sekyru (protože co kdyby náhodou). Domek někde v horách s výhledem na kopce a lesy? Joo, na víkend to je fajn. 

  V pátek jsme měli v plánu Český Krumlov a Hlubokou nad Vltavou. Ráno před cestou, ještě fitko, pak futrovačka mým prvním vlastnoručně dělaným banana bread (recept coming soon!) a jeli jsme. Jelikož jsem to ráno lehce přehnala, tak jen co jsme vyjeli, jsem úplně vytuhla(klasika) a spala jsem až na Hlubokou.
  Přece jen patřím ještě k té generaci, která vyrostla na klasických českých pohádkách, takže i zámky/hrady jsou tak trochu mojí srdeční záležitostí a navíc Hluboká je prostě krásná! Kdo byl, ví. Kdo nebyl, tak by to měl rychle napravit. 🙂

  Po Hluboké následoval Český Krumlov. Město s krásnou zámeckou vyhlídkou, ale i s neskutečným množstvím turistů. Vážně, tolik různých národností pohromadě jsem nepotkala ani na Staromáku a to už je co říct! 😀

  Sobota ve znamení namožených nohou a bolavých zadků. 92 km na kole není žádná sranda, natož na šumavských kopcích (který teda nejsou úplně nejmenší, co si budeme). Zadek mě teda bolí ještě dneska, ale klidně bych to jela znovu. Stálo to za to!

  Poslední den už jsme sice byli trochu KO (92km je 92km), ale i tak jsme prales Boubín prostě nemohli vynechat, kór když jsme ho měli skoro za domem. Při představě dalších 8 km (a ještě do kopce, zase kopce, všude kopce!) mě nohy už trochu bolely a přiznávám, že se mi vůbec nechtělo, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem šla. Boubín je vážně krásný a můžu jedině doporučit. 

Byl to super víkend a doufám, že se na Šumavu brzo vrátím! A co Vy? Byli jste někdy na Šumavě? 🙂 Dejte mi vědět! 🙂
S láskou
Kačka


4 Replies to “Weekend | Šumava

  1. Šumava je vážně krásná. Babička bydlí na pomezí Šumavy a Českého lesu, takže všude samá Příroda a hlavně tam, kde bydlí babička.. tak stačí 2 km a projíždím hranicemi do Bavorska. Krásné památky. 🙂
    Moc krásný článek! ♥

  2. Výlet na Šumavu každému můžu jen doporučit, protože jen málokde u nás je tak krásně a ticho jak právě tam. Letos se neskutečně těším na konec roku, protože budeme právě na Šumavě slavit silvestra,kdy jsme si tady http://www.topsleva.cz/pobyty/sumava zarezerovali pěknou chatu, snad si užiju i to ticho:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.