Healthy summer breakfast: Oats everywhere

Krásné dobré ráno!
Ráno bez snídaně je pro mě jako New York bez Central parku, černá bez bílé, podzim bez svetru nebo Carrie Bradshaw bez nádherných bot. A nejlepší snídaně? Za mě určitě ovesné vločky a to v jakékoli podobě. Kaše, koláč, pizza, pancakes, cokoliv!
To, co na vločkách miluju je, že zasytí, jsou zdravé a navrch ještě výborné. Kombinace k nezaplacení! Dát si po ranním fitku mísu kaše s ovocem a pročíst nejoblíbenější blogy! Jo, tak tomu říkám perfektní ráno! Ale zpět k základní myšlence. Co všechno se z vloček dá vlastně udělat? Kdybych měla vypsat vše, tak bychom tu byli ještě zítra. Takže tady jsou moje 3 nejoblíbenější způsoby, jak na zdravou snídani z ovesných vloček.
Ovesná kaše
Receptů na ovesné kaše existuje vážně hodně. Já jedu zlatou klasiku. Voda, vločky a ovoce. Na pánev si dám cca 150ml vloček a zaliji asi dvojnásobkem vařící vody. Míchám, míchám a zase míchám. Až kaše trochu zhoustne, tak přihodím nějaké ovoce(nejčastěji banán) a zase míchám. Následně vezmu svojí oblíbenou misku(vlastnoruční nápis, jej), na dno dám zase ovoce, zaliji kaší a opět dozdobím ovocem. A snídaně je na světě! 🙂
btw. místo vody můžete dát i mléko, volba je na vás 🙂

Ovesný ovocný koláč s tvarohem 
Na korpus bude potřeba jen trocha mléka, 2 nektarinky a (nečekaně) vločky. Rozmixuji vločky(dávám tak cca hrnek), nektarinky a trochu mléka. Vzniklou směs, která drží, pak rozprostřu do formy s pečícím papírem a dám chladit do lednice. Mezitím smíchám 250g nízkotučného tvarohu a vajíčko, které naliji na korpus, dozdobím kousky nektarinky a dám do trouby cca na 30 minut na 180 stupňů.

Banánové pancakes
Tady bude postup skoro stejný. Smíchám vločky, trochu mléka, banán a vajíčko. Na pánvi rozehřeji lžičku kokosového oleje a můžeme smažit! Hotové pancakes pak ještě doladím buď jogurtem, nebo tvarohem a dozdobím ovocem.
btw. Koláč a pancakes nejsou tak sladké, takže kdo má radši sladší, může přidat třeba med 🙂

Už jen zelený čaj, načíst nejnovější posty a snídaně může začít 🙂

Doufám, že se Vám článek líbil. Co nejraději snídáte? Máte rádi ovesné vločky? Dejte mi vědět! 🙂
Dobrou chuť!
S láskou
Kačka 


5 Replies to “Healthy summer breakfast: Oats everywhere

  1. Ten koláč vypadá naprosto super a taky pěkně zdravě. A zrovna máme nektarinky, takže vím, co budu dnes péct. Díky za super recept! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.